Zioła oczyszczające organizm z toksyn

Wiosna to najlepszy czas na kurację oczyszczającą .Znaczenie ziół w oczyszczaniu organizmu z toksyn znane jest od setek lat. Historia ziołolecznictwa pokazuje, jaką wagę przykładano do leczenia ziołami i kuracji oczyszczających. Dzisiaj zwolenników stosowania ziół na oczyszczanie organizmu wciąż przybywa. Stosujemy mieszanki, już przygotowane, dostępne w sklepach ze zdrową żywnością lub sami przygotowujemy napary w naszych domach. Jednak warto poznać samemu działania niektórych ziół i nauczyć się samodzielnie je stosować.

Jakie produkty na oczyszczanie organizmu? Poniżej zioła na oczyszczanie organizmu z toksyn:

1. Pokrzywa: Najlepiej świeża, dostępna już na bazarach i w sklepach ze zdrową żywnością. Wyciąg z liści i napary pomagają w pozbyciu się przede wszystkim mocznika z organizmu. Oczyszcza i leczy nerki, pęcherz moczowy i drogi moczowe.  Działa ochronnie. Ponadto łagodzi dolegliwości przewodu pokarmowego  i dostarcza organizmowi mnóstwo żelaza i witamin A,B,C i K.
2. Mięta pieprzowa, świeża jest dostępna przez cały rok, łatwo suszy się ją w domu i przechowuje w słoikach. Wspomaga organizm w walce z pasożytami. Oczyszcza układ pokarmowy i jest składnikiem mieszanek oczyszczających płuca. Łagodzi dolegliwości układu pokarmowego.

3. Kolendra
Jest bogata w witaminy B2, B3, A, C, foliany i beta-karoten. Zawiera potas, wapń, żelazo, magnez. Należy do grupy ziół oczyszczających organizm z toksyn , a przede wszystkim metali, nawet takich , jak rtęć , aluminium czy ołów. Ma zdolność wiązania metali ciężkich i ich wydalania z organizmu. Jako składnik diety skutecznie zwalcza także kamienie kałowe – artykuł: http://niedokrwistosc.net.pl/encyklopedia-zdrowia/kamienie-kalowe-a-dieta/

4. Piołun
Napar przygotowany z piołunu pomaga w zwalczaniu pasożytów układu pokarmowego, takich jak glisty ludzkie, nicienie i owsiki. Leczy również niestrawność układu pokarmowego , wcierany w skórę łagodzi objawy wszawicy i świerzbu.

5. Ostropest plamisty
Wchodzi w skład wielu mieszanek ziołowych, również tych stosowanych przy oczyszczaniu organizmu. Poprawia funkcjonowanie układu pokarmowego, stymuluje działanie wątroby i woreczka żółciowego. Wspomaga produkcję żółci. Ma właściwości przeciwzapalne.


Książka o depresji - Depresja odpowiedzi na pytania

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *