W jaki sposób wyleczyć swoją skórę z wągrów?

Co to są wągry na twarzy? Wągry to mieszanina łoju i martwej skóry, która zatyka pory. Powstaje w wyniku wydzielania nadmiaru sebum przez gruczoły łojowe. Wągry nie tylko wyglądają brzydko, ale także sprzyjają powstawaniu ropnych wyprysków.

Walka z wągrami – gdzie występują?

Tworzą się także wągry na plecach, ale i także wągry w uszach nie są rzadkością. Wągry najczęściej pojawiają się na nosie w postaci czarnych kropek. Rozwijają się one na twarzy, plecach i klatce piersiowej. Jeśli nie pomaga domowy sposób na wągry na nosie, warto udać się do specjalisty, na przykład kosmetyczki lub dermatologa. Kosmetyczka zastosuje mechaniczny peeling na wągry lub mikrodermabrazję, a dermatolog przepisze krem retinoidowy. Nie należy używać kosmetyków o złej jakości. Trzeba starannie dobierać kremy do twarzy i uważnie obserwować stan skóry. Nie należy myć twarzy mydłem, ponieważ przez nie skóra się łuszczy i nie rozwiązuje problemów z tym, jak oczyścić twarz z wągrów. Należy uważać na kosmetyki, które drażnią i wysychają skórę. Nasza skóra musi być odpowiednio nawilżona i odżywiona. Warto wiedzieć, że aspiryna jest wrogiem wągrów i każdy z nas powinien mieć ją w domowej apteczce. Można z niej zrobić tonik. Należy rozpuścić kilka tabletek w szklance wody mineralnej oraz dodać sok cytrynowy i glicerynę. Trzeba używać tej mieszaniny regularnie, np. rano i wieczorem. Można przechowywać tonik w lodówce przez dwa tygodnie. Można także znaleźć prostszy sposób na wągry.

Należy zetrzeć jeden ziemniak, położyć papkę na twarzy i przytrzymać tak piętnaście minut. Taka maseczka na wągry z ziemniaków zamknie pory. Można także użyć specjalnego oleju. Olej ten to wyciąg z igieł syberyjskich. Ma dość silny zapach. Doskonale sprawdza się w myciu twarzy w połączeniu z dowolnym innym olejem, np. naftowym lub rycynowym. Należy użyć do nałożenia tej substancji bawełnianego wacika. Po całej procedurze trzeba dokładnie umyć twarz wodą i natychmiast zastosować jakiś krem.


Książka o depresji - Depresja odpowiedzi na pytania

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *