Trycholog – dowiedz się jak wygląda szybka pomoc dla włosów

Trychologia to stosunkowo młoda dziedzina medycyny. Jest to diagnozowanie oraz leczenie różnorodnych problemów z włosami oraz skórą głowy. Specjalistą, który podejmuje wszelkie czynności jest trycholog, który co prawda nie jest lekarzem medycyny, ale posiada kompleksową w obszarze swoich zainteresowań. Stan naszych włosów jest w dużej mierze odzwierciedleniem stanu naszego całego organizmu, zatem problemy z nadmiernym ich wypadaniem czy też zmiany w ich strukturze są zawsze alarmujące i powinny być skonsultowane ze specjalistą, który znajdzie przyczynę problemów zdrowotnych i zastosuje najlepszą zindywidualizowaną terapię.

Kiedy udać się do trychologa?

Trycholog to ktoś, kogo można odwiedzić w wielu przypadkach. Niektóre z nich to:

  • nadmierne wypadanie włosów
  • łysienie
  • zapalenie skóry głowy
  • krotki na głowie
  • ranki na skórze głowy
  • uporczywy łupież
  • zmiany łojotokowe na głowie

Jaką diagnostykę przeprowadza trycholog?

W pierwszej kolejności specjalista przeprowadza z pacjentem dokładny wywiad dotyczący jego stanu zdrowia. Sprawdzanie chorób skóry głowy zaczyna się od pytania o przebyte choroby, wizyty u lekarzy, dotychczas przeprowadzone badania, przyjmowane leki oraz suplementy. W następnym kroku ogląda dokładnie skórę głowy pacjenta oraz jego włosy. Przeprowadza trichogram oraz trichoskopię. Trichogram polega na oglądaniu włosów pod mikroskopem, w bardzo dużym, ponad dwustukrotnym, powiększeniu. Trycholog ocenia stan i strukturę włosów, cebulek oraz stwierdza ile z nich jest w fazie wzrostu. Trichoskopia natomiast polega na dokładnej analizie skóry głowy pacjenta przy użyciu dermatoskopu. Badanie włosów powinno być przeprowadzone bardzo dokładnie, ponieważ umiejscowienie zmian skórnych na głowie bywa nierównomierne.

Jeżeli czujesz zianteresowanie powyższymi metodami, warto odwiedzić adres https://clinicacosmetologica.pl/trycholog-gdynia/.

Trichoskopia i trichorgam to dwa różne badania, które się uzupełniają. Dopiero po szczegółowej analizie stanu skóry głowy pacjenta oraz jego włosów jesteśmy w stanie postawić prawidłową diagnozę niezbędną do zastosowania najskuteczniejszej terapii – mówi specjalista z gabinetu trychologicznego.

Przyczyny wypadania włosów

Jakie są przyczyny łysienia? Włosy mają swój okres żywotności i wynosi on średnio 7 lat. Codziennie każdemu z nas wypada od stu do stu pięćdziesięciu włosów i jest to norma. Jeżeli jednak zauważymy masowo wypadające włosy pozostające na szczotce, warto skontaktować się ze specjalistą. Również problemy ze skórą głowy, krostki, swędzenie, czy łupież, którego nie możemy zwalczyć ogólnie dostępnymi specyfikami, warto skonsultować z trychologiem. Może się bowiem okazać, że zastosowanie się do jego zaleceń rozwiąże nasze problemy zdrowotne błyskawicznie. Warto pamiętać, że przyczyny wypadania włosów są bardzo zróżnicowane. Mogą być związane z nieodpowiednią dietą, drastycznym odchudzaniem, problemami hormonalnymi lub z genetyką. Wypadanie włosów, przyczyny ich nadmiernej utraty są zupełnie inne wśród kobiet oraz mężczyzn. Co na wypadanie włosów jest najbardziej skuteczne? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi i wszystko zależy od konkretnego przypadku.

Jakie leczenie może zaproponować trycholog?

Trycholog może przepisać nam niezbędne suplementy, jeżeli okaże się, że nasz organizm posiada deficyt określonych składników. Może również zaproponować nam specjalistyczne wcierki w skórę głowy, które potrafią zdziałać cuda. Również mezoterapia skóry głowy jest zabiegiem stosowanym coraz częściej. Zabieg ten polega na wstrzykiwaniu w skórę głowy substancji odżywczych, które nie tylko regenerują, ale również wzmacniają włosy. Wielu z nas zadaje sobie pytanie jak wzmocnić włosy. Trycholog podpowie nam co zrobić, aby przestały się łamać, wypadać oraz zastosuje odpowiednią kurację dobraną indywidualnie do naszego problemu.


Książka o depresji - Depresja odpowiedzi na pytania

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *