Sprawdzone metody na nadmierne owłosienie

Nadmierne owłosienie jest wstydliwym problemem. W związku z czym wiele kobiet postanawia radzić sobie z nim na swój sposób, często nie mając pojęcia z czego ten problem wynika. Otóż hirsutyzm to choroba, która objawia się nadmiernym owłosieniem w okolicach charakterystycznych dla płci męskiej. Są to takie miejsca jak: włosy na piersiach, włosy na plecach, na brodzie, jak również na podudziach, bądź ramionach.

Do przyczyn hirsutyzmu zalicza się przede wszystkim:

  • przyczyny nadnercze
  • zespół policystycznych jajników
  • menopauzę

Do innych przyczyn hirsutyzmu należy zaliczyć także choroby przysadki mózgowej. Wydziela ona między innymi hormon zwany prolaktyną. Spełnia on u kobiet bardzo ważną rolę, szczególnie w okresie ciąży, jak również w okresie karmienia piersią.

Hirsutyzm leczenie 

Aby rozpoznać przyczyny hirsutyzmu bada się poziom hormonów w organizmie, jak również wykonuje się USG jajników. Bardzo ważne jest również wykonanie badania tomografii komputerowej oraz badania ultrasonograficznego. Następnie podejmuje się leczenie hirsutyzmu. Leczenie to polega na podawaniu środków antykoncepcyjnych przez okres od pół roku do roku czasu. Tak, aby cała terapia przyniosła oczekiwane rezultaty. Natomiast można się także poddać innym metodom. Do metod tych zalicza się:

  • depilacja laserowa
  • depilacja woskiem

Laserowa depilacja przy serii od czterech do sześciu zabiegów usuwa aż 95% włosków. Pozostałe 5% włosków może, aczkolwiek nie musi się pojawić, w okresie 12 miesięcy od ostatniego zabiegu. Jest to zabieg w pełni bezpieczny i nieinwazyjny. Natomiast jeżeli chodzi o depilację woskiem, to depilacja ta może dać efekty nawet kilkutygodniowe. Wosk do depilacji sprawia, iż włoski są wyrywane wraz z cebulkami, dzięki czemu odrastają one zdecydowanie wolniej. Jednak to, jak na długo wystarczy taki zabieg, zależy od szybkości wzrostu włosów. Gdyż często w przypadku hirsutyzmu włosy odrastają znacznie szybciej, niż u osób zdrowych. W takiej sytuacji skóra może tracić gładkość nawet po jednym tygodniu.


Książka o depresji - Depresja odpowiedzi na pytania

4 thoughts on “Sprawdzone metody na nadmierne owłosienie

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *