Nasiona ostropestu plamistego – stosowanie

Dobre działanie wątroby to zwykle podstawa zdrowia człowieka. Tymczasem niektóre toksyny i inne szkodliwe substancje mogą zaburzyć jej prawidłowe funkcjonowanie. Tego typu zatrucie wątroby może być spowodowane nie tylko używkami, takimi jak alkohol czy papierosy. Również spożywana na co dzień żywność może zawierać składniki, które przyczyniają się do niszczenia tego narządu. Warto poznać właściwości ostropestu plamistego by wiedzieć, jak można poradzić sobie z tego typu problemem.

Nasiona ostropestu plamistego są obecnie powszechnie znane jako skuteczne na oczyszczanie wątroby. Coraz częściej zaleca się ich stosowanie nawet wtedy gdy dane objawy niekoniecznie wskazują na wątrobę. Takie dolegliwości jak przewlekłe zmęczenie często zostają uznane jako konsekwencja przepracowania. Tymczasem nieprawidłowo działająca wątroba może w ten sposób wysyłać sygnały ostrzegawcze. Dlatego też nie należy ich lekceważyć, a wprowadzić przynajmniej kilka zmian w trybie życia. Oprócz stosowania ostropestu należy także wprowadzić odpowiednią lekkostrawną dietę.

W jaki sposób należy stosować nasiona ostropestu plamistego? Najczęściej nasiona ostropestu dostępne są już zmielone. W takiej formie można stosować je codziennie, dodając je do napojów lub wykonując z nich napar. Można również zakupić całe nasiona ostropestu. Wtedy konieczne jest ich zmielenie przed zażyciem. Według wielu osób to właśnie one są najcenniejsze, ponieważ zawierają kwasy omega-3, które ulegają utlenieniu, jeśli zbyt długo leżą. Ostropest plamisty można zażywać także w formie oleju. Dawka, jaką należy stosować w przypadku zmielonych nasion ostropestu to dwie łyżeczki dziennie. Kuracja z użyciem ostropestu powinna trwać trzydzieści dni, ale początkowe efekty powinny być wyczuwalne już wcześniej.

Ostropest można również stosować razem z innymi ziołami. Tak jest w przypadku preparatu Hepa Vitale (dostępne w sklepie online) w którym znajdują się trzy zioła ? wymieniony już ostropest, babkę płesznik oraz czarnuszkę siewną. Babka płesznik zawiera błonnik witalny i ułatwia usuwanie toksyn z organizmu. Podobnie działa czarnuszka siewna.


Książka o depresji - Depresja odpowiedzi na pytania

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *