Najskuteczniejszy laser na świecie czyli Vectus Palomar – Depilacja laserowa Gdynia

Depilacja laserowa – dla kogo?

Laserowe usuwanie owłosienia jest jedną z nowszych, dostępnych metod depilacji. Polega ona na uszkodzeniu struktury włosa, czyli inaczej mówiąc – jego całkowitym usunięciu. Laser oddziałuje na melatoninę odpowiadającą za rośnięcie włosków, co wiąże się z tym, że po poddaniu się takiemu zabiegowi możemy zapomnieć o zbędnym owłosieniu na długi czas, w przeciwieństwie do usuwania owłosienia za pomocą maszynki, kremu do depilacji lub też wosku. Ze względu na jej duże bezpieczeństwo, tą metodę usuwania owłosienia zaleca się przede wszystkim osobom posiadającym problemy z wrastającymi włoskami lub z tendencją do tworzenia się stanów zapalnych.

Przeciwwskazania dla depilacji laserem.

Przed poddaniem się zabiegowi z użyciem lasera należy upewnić się, czy spełniamy odpowiednie kryteria, ponieważ nie powinniśmy ryzykować swoim zdrowiem i bezpieczeństwem. Przeciwwskazaniami do zabiegu depilacji laserem w salonie kosmetycznym będą:

 • Przyjmowanie leków światłouczulających, mogących powodować nieprawidłowe reakcje skóry na światło słoneczne i laserowe. Zioła takie jak dziurawiec i nagietek są również roślinami światłouczulającymi, należy zaprzestać ich spożywania conajmniej miesiąc przed zabiegiem.
 • Choroby nowotworowe (jeżeli jesteśmy po przebytej chorobie nowotworowej przed podjęciem decyzji o zabiegu należy koniecznie skonsultować się z lekarzem).
 • Infekcje grzybicze lub wirusowe w miejscu wykonania zabiegu laserowego usuwania owłosienia (np. nogi, pachy, okolice bikini)
 • Ciąża, bez względu na stopień jej zaawansowania.
 • Stosowanie samoopalaczy lub brązerów.
 • Opalona skóra.
 • Osoby z włosami blond, rudymi lub siwymi w miejscu usunięcia włosków powinny zrezygnować z zabiegu ze względu na jego małą skuteczność.

DepilacjaVectus: Depilacja laserowa Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2cc, 81-519 Gdynia
Telefon: 58 506 65 99
https://depilacjavectus.pl/depilacja-laserowa-gdynia/

Jak należy przygotować się do zabiegu?

przykładowa depilacja nóg laserem

Przykładowa depilacja nóg laserem.

Aby zabieg przebiegł poprawnie, co będzie wiązało się z niezmarnowaniem pieniędzy, należy się do niego odpowiednio przygotować. Powodzenie zabiegu zależy również od stanu zdrowotnego danej osoby, jej koloru i jakości włosów. Istnieje jednak kilka istotnych podpunktów dla każdej osoby chcącej poddać się zabiegowi, o których powinien poinformować lekarz, który będzie odpowiedzialny za wykonanie zabiegu. Kilka najczęstszych zasad to:

 • Co najmniej dwa tygodnie przed planowanym zabiegiem należy zaprzestać usuwania owłosienia z miejsc, w których będzie on wykonywany.
 • Na 6 miesięcy przed zabiegiem powinno się zrezygnować z przyjmowania retinoidów, czyli pochodnych witaminy A.
 • Dwa tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać stosowania maści z retinoidami; pochodnymi witaminy A.
 • Gdy nasza opalenizna została uzyskana za pomocą samoopalaczy, depilacja będzie możliwa po zniwelowaniu tego efektu.
 • W przypadku solarium należy z niego zrezygnować na kilka tygodni przed zabiegiem.

Czego należy unikać po zabiegu?

Gdy zabieg zostanie wykonany, istnieje możliwość, że nasza skóra będzie zaczerwieniona, nabrzmiona i podrażniona. Efekt ten utrzymuje się od kilku godzin do nawet paru dni, aby jak najszybciej zniwelować ten efekt i nie uszkodzić dodatkowo skóry należy unikać:

 • Wszelkich gorących kąpieli, korzystania z sauny oraz basenu (ze względu na podrażniającego skórę chloru).
 • Powinniśmy również unikać złuszczania naskórka i peelingów przez conajmniej tydzień od zabiegu.
 • Nie stosować na skórę kosmetyków z zawartością alkoholu w składzie.
 • Nie opalać się i nie stosować samoopalaczy przez conajmniej 3 tygodnie po zabiegu.

Pominęliśmy coś? Przeczytaj: https://www.rmf.fm/magazyn/news,17482,czy-depilacja-laserowa-jest-skuteczna.html

Podsumowanie

Depilacja laserowa pomimo dużej listy przeciwskazań jest jednym z najlepszych dostępnych zabiegów usuwania owłosienia, ze względu na długotrwałe usunięcie owłosienia, braku powikłań po wykonanym zabiegu oraz jego delikatność (jest praktycznie bezbolesny).


Książka o depresji - Depresja odpowiedzi na pytania

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *