Najpopularniejsze metody usuwania pękniętych naczynek

Rozszerzone naczynka to szpecący defekt kosmetyczny dotykający osób w różnym wieku. W aptekach i drogeriach możemy kupić rozmaite preparaty dla cery naczyniowej, jednak w przypadku rozległych zmian, te bezinwazyjne metody polegające jedynie na stosowaniu kosmetyków, bardzo rzadko działają. Jak sobie poradzić z tym problemem? Czy tylko usuwanie naczynek na twarzy ma sens? Czy jednak zwrócić uwagę na całe ciało?

Laserowe zamykanie naczynek to zdecydowanie najpopularniejsza metoda stosowana w klinikach medycyny estetycznej. Ponieważ skóra dotknięta laserem jest bardzo wrażliwa na światło słoneczne, najlepiej zdecydować się na zabieg zimą, a najlepiej późną jesienią. Ponadto po zabiegu zaleca się dodatkową ochronę skóry kremem z filtrem UV. Laserowe zamykanie naczynek odbywa się poprzez destrukcję ścianek pękniętego naczynia, które zostają naturalnie wchłonięte przez organizm. Po kuracji zostają jedynie niewielkie siniaki, jednak znikają one w przeciągu kilku dni. Jest to jedyny minus zabiegu, gdyż nie pozostawia on żadnych blizn. Niestety, większe zmiany wymagają kilku sesji.

Elektrokoagulacja to inny, wciąż dość powszechny sposób na popękane naczynka na twarzy jak i zamykanie pajączków w innych partiach ciała, np. na udach. Metoda ta wykorzystuje prąd elektryczny zmienny o dużej częstotliwości. Zamykanie naczynek w ten sposób, polega na ścięciu białek za pomocą wytwarzanej wysokiej temperatury. Pod powierzchnię skóry w miejscowym znieczuleniu wprowadza się specjalną elektrodę, aby usunąć uszkodzoną tkankę. Niestety, zamykanie naczynek na twarzy w ten sposób jest dość ryzykowne, ponieważ w miejscu usuwanego naczynka może powstać blizna. Poza tym, po zabiegu może wystąpić lekki obrzęk, rumień, stwardnienie i zsinienie skóry, jednak dolegliwości znikają do trzech tygodni.

Zabieg za pomocą intensywnej wiązki światła to także dość popularna alternatywa na zamykanie naczynek. Jest najmniej inwazyjna, bowiem polega na pobudzeniu tkanek za pomocą impulsywnego źródła światła, do wzmożonej produkcji kolagenu i tym samym ? naturalnej regeneracji. Wiąże się jednak z pewnym ryzykiem powstawania jasnych przebarwień, dlatego nie jest odpowiednia dla osób o śniadej cerze.


Książka o depresji - Depresja odpowiedzi na pytania

8 thoughts on “Najpopularniejsze metody usuwania pękniętych naczynek

  1. Ciekawy artykuł, zgadzam się z tym, że najlepszym sposobem na pozbycie się popękanych naczynek jest zabieg laserowy. Obecenie jestem po zabiegu i staram się by nowe naczynka się nie pojawiały, unikam zmian temperatur i słońca, stosuje jeszcze specjalne kremy po zabiegu.

  2. Ja jestem przed zabegiem alektrokoagulacji i słyszałam, że elektrokoagulacja jest prawie tak skuteczna jak zabieg laserowy. 🙂

  3. Jeśli chodzi o popękane naczynka na nogach czy na twarzy to jedynym rozsądnym wyborem jest zabieg laserowy. Tą elektrogulacje to odradzam, ponieważ zabieg moim zdaniem jest zbyt bolesny i inwazyjny.

  4. Domowe sposoby na popękane naczynka krwionośne niedługo przestaną być praktykowane, ponieważ tak naprawdę laser załatwia sprawę w 2-3 zabiegi.

  5. Na skuteczność działania lasera na pęknięte naczynka ma wpływ ich rozmiar oraz wiek. Im takie naczynka są starsze i głębsze tym bardziej będą oporne na działanie lasera.

  6. Laserowe zamykanie naczynek najlepiej jest wykonać u specjalisty, który będzie znał się na rzeczy. Wpływ na zabieg ma również typ użytego lasera. Ja swoje naczynka miałam zamykane w Clinica Cosmetologica za pomocą Lasea Harmony XL. Polecam wszystkim tym, którzy nie wiedzą na co się zdecydować 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *