Najlepsi specjaliści w poradni neurologicznej

Choroby neurologiczne u dzieci są nieco inne niż u dorosłych. Przykładowo, gdy jakiejś choroby nie zdiagnozuje się w wieku dziecięcym, to nie wystąpi ona w wieku późniejszym – na przykład autyzm czy ADHD. I na odwrót – do neurologa dziecięcego nie przychodzą mali pacjenci z objawami demencji czy Parkinsona. To właśnie dlatego poradnie neurologiczne są podzielone “wiekowo”. A ponieważ neurologia jest bardzo skomplikowaną i rozległą dziedziną medycyny, to lekarz specjalista zajmujący się wyłącznie chorobami wieku dziecięcego będzie lepiej przygotowany do zdiagnozowania i wyleczenia dziecka, u którego podejrzewamy któreś ze schorzeń neurologicznych.

Dobra poradnia

Poradnia neurologiczna dla dzieci to miejsce pełne najlepszych specjalistów z dziedziny neurologii. Najlepszych – bo współpraca z małym pacjentem wymaga nie tylko wiedzy medycznej, ale również odpowiedniego podejścia do dziecka. Zdarza się, że wykonanie podstawowych badań jest utrudnione, więc lekarz musi polegać na swojej intuicji i doświadczeniu. Z drugiej zaś strony, szczególnie w przypadku małych dzieci, lekarz nie może sobie pozwolić na nawet najmniejszą pomyłkę w diagnozie. Wynika to stąd, że układ nerwowy dziecka jest wciąż jeszcze niedojrzały i zaaplikowanie mu nieodpowiednich leków lub terapii jest mocno ryzykowne. To dlatego poradnia neurologii dziecięcej zatrudnia tylko najwybitniejsze autorytety z dziedziny neurologii.

Zanim zaczniesz się denerwować…

Gdy w rozwoju dziecka pojawią się pierwsze niepokojące sygnały – to jest wszelkie przykurcze, niewładność kończyn, tiki nerwowe, problemy z zasypianiem i tym podobne, wówczas należy postarać się o skierowanie do poradni neurologicznej. Tam, po serii mniej lub bardziej skomplikowanych badań, okaże się, czy te symptomy są objawem poważnego schorzenia natury neurologicznej, czy tylko stanem przejściowym, który minie z biegiem czasu. Zanim wpadniesz w panikę, gdy zaobserwujesz u swojego dziecka podobne objawy, musisz wiedzieć, że dzisiejsza medycyna naprawdę jest wspaniale rozwinięta jeśli chodzi o neurologię. Dysponujemy tak zaawansowanym sprzętem diagnostycznym, że lekarze są w stanie szybko wykryć w jakim obszarze centralnego lub obwodowego układu nerwowego są zlokalizowane zmiany chorobowe, i uderzyć z leczeniem w odpowiedni punkt.

Czytaj również: http://leczymydzieciaki.pl

Wyspecjalizowani, świetnie wyedukowani lekarze neurolodzy pracujący w poradniach neurologii dziecięcej pomogą dziecku odzyskać prawidłową sprawność, lub przynajmniej nauczyć się żyć z chorobą i kontrolować ją. Tym samym pomagają całej rodzinie przestać się denerwować i skupiać się na innych ważnych rzeczach w życiu, które często dezorganizuje konieczność jeżdżenia od lekarza do lekarza i życia zgodnie z harmonogramem terapii.

Prawidłowe leczenie chorób neurologicznych to przede wszystkim dokładny wywiad i diagnostyka, a następnie leczenie na kilku różnych frontach – terapii ruchowej, ćwiczeń umysłowych, odpowiedniej diety. Efekty leczenia chorób neurologicznych zależą w dużej mierze od tego, jak bardzo zaangażujemy się w terapię. Dlatego tak ważna jest współpraca rodziców z neurologiem prowadzącym leczenie dziecka.


Książka o depresji - Depresja odpowiedzi na pytania

2 thoughts on “Najlepsi specjaliści w poradni neurologicznej

  1. Dobry neurolog zauważy u dziecka nie tylko ADHD, ale także dużo więcej mniej medialnych chorób, które są znacznie częściej spotykane u dzieci, a często też są znacznie groźniejsze. Lepiej więc od razu zrobić niezbędne badania, a potem je sukcesywnie powtarzać. Rozwój dziecka to bowiem niejednorodny i skomplikowany proces, każde dziecko jest inne i reaguje inaczej. Trzeba więc uważać na to jak się zmienia, bo zmiany mogą okazać się fatalne w skutkach.

    • Była wielka “kariera” ADHD, ale jakoś ucichło po tym jak się okazało, że mało ludzi na to choruje. Oczywiście wiele osób wydawało się, że ich dziecko ma takie problemy neurologiczne, ale okazywało się to najczęściej bujdą na resorach. Bo w rzeczywistości najczęściej były to rozpieszczone bachory i łatwiej było powiedzieć, że nie wiadomo co z nimi zrobić, niż wychowywać.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *