Manicure hybrydowy – charakterystyka

Wiele osób zadaje pytanie: co to jest manicure hybrydowy i czym różni się on od innych rodzajów manicure? Najprościej ujmując hybrydowy manicure to połączenie zalet zwykłego tradycyjnego lakieru, manicure żelowego oraz akrylowego. Dzięki specjalnym preparatom, które utwardzane są pod lampą UV, paznokcie hybrydowe ściśle trzymają się płytki paznokcia przez nawet trzy tygodnie, ciągle wyglądając przy tym schludnie i pięknie.

Manicure hybrydowy krok po kroku

Pierwszym krokiem do tego, by wykonać manicure hybrydowy, jest zadbanie o paznokieć ? usunięcie skórek, wypolerowanie płytki paznokcia oraz nadanie mu kształtu. Następnie ważne jest odtłuszczenie płytki oraz użycie primera. Wtedy paznokieć jest gotowy do nałożenia pierwszej warstwy ? bazy, którą utwardzamy tak jak każdą warstwę lakierów. Potem nakładamy warstwy kolorowego lakieru hybrydowego (ich ilość jest zależna od poziomu krycia). Ważne jest to, aby kłaść cienkie warstwy, bo zbyt grube paznokcie mogą źle się utwardzić i potem odpaść. Na koniec malujemy paznokieć topem.

Dodatkowe informacje na temat hybryd

Co zrobić, gdy mamy już duży odrost paznokcia albo jego kolor znudził nam się? Jak wygląda prawidłowe ściąganie hybryd? Jeśli chcemy zdjąć manicure acetonem powinniśmy zacząć od delikatnego spiłowania topu. Następnie nasączamy waciki acetonem, kładziemy na paznokcia i zawijamy sreberkiem lub używamy specjalnych klipsów do zdejmowania. Drugim sposobem na ściąganie hybryd jest frezarka. Jest to znacznie trudniejsze, ponieważ wymaga umiejętności posługiwania się tym sprzętem oraz wprawy ? tak, byśmy nie przepiłowali płytki.

Czy hybryda niszczy paznokcie?

Sam manicure hybrydowy nie jest groźny dla naszego paznokcia, a nawet chroni go przed złamaniem. Szkodzi mu dopiero nieprawidłowe ściąganie. Zrywanie, przepiłowanie czy długie trzymanie w acetonie nieodwracalnie niszczy nam płytkę paznokcia. By złej kondycji paznokci powinniśmy skrócić je i poczekać aż odrosną. Jeśli chodzi o to ile kosztuje manicure hybrydowy, to cena manicure hybrydowego waha się od 60 zł do 150 zł.

Spraw sobie prezent – zabieg na ciało i twarz. Przyjdź do salonu kosmetycznego w Gdyni!

Nie wiesz, jaki zabieg byłby dla ciebie odpowiedni? Nic nie szkodzi – specjaliści kosmetolodzy udzielą ci wszelkich informacji i skonsultują z Tobą zabieg ZUPEŁNIE za darmo. Po bezpłatnych konsultacjach umów się na pielęgnacyjny zabieg i zyskaj nowy, świeży wygląd!

Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
tel. +48 791 600 607
gdynia@clinicacosmetologica.pl
https://clinicacosmetologica.pl/gdynia/


Książka o depresji - Depresja odpowiedzi na pytania

3 thoughts on “Manicure hybrydowy – charakterystyka

  1. U mnie hybrydy niszczą niestety płytkę, dlatego staram się zachowywać odstępy między nakładaniem nowych hybryd 🙂

  2. Mam koleżanki, które robią sobie same hybrydy, więc można 🙂 ale sama zdecydowanie wolę chodzić do kogoś, wydaje mi się to bardziej profesjonalne.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *