Manicure biologiczny – wszystko w temacie

Manicure biologiczny to coraz bardziej popularna alternatywa dla paznokci żelowych. Łączy ze sobą pielęgnację paznokci i manicure klasyczny, a więc nacisk stawiany jest na ochronę i zdrowie, upiększenie jest jedynie efektem ubocznym. Do wykonania manicure biologicznego wykorzystuje się jedynie plastikowe i szklane narzędzia, agresywne wycinanie skórek czy piłowanie za pomocą metalowych pilniczków nie wchodzi w grę.

Pierwszy etap zabiegu polega na dokładnym oczyszczeniu płytek paznokci z pozostałości lakierów za pomocą łagodnego zmywacza, delikatnym odcinaniu skórek lub ich przesunięciu. Wykorzystuje się do tego preparaty zmiękczające i specjalne patyczki. W kolejnym etapie paznokcie są opiłowywane tak, by ostateczny kształt paznokci był ładny i estetyczny. Dopiero po takim przygotowaniu paznokci nakłada się na nie odżywkę o właściwościach wzmacniających lub peeling pozwalający przywrócić dłoniom i paznokciom jednolity kolor i gładkość. Na koniec można przejść do pomalowania ich kolorowym lakierem.

Wskazania i przeciwwskazania do wykonania manicure biologicznego

Manicure biologiczny przeznaczony jest szczególnie na osób, które cenią paznokcie naturalne i preferują nieinwazyjne zabiegi pielęgnacyjne. Sprawdzi się również u kobiet z delikatnymi i zniszczonymi paznokciami, z tendencją do łamliwości. Dzięki stosowaniu preparatów wzmacniających oraz szklanych i plastikowych narzędzi, zabieg skutecznie zregeneruje paznokcie i zapobiega dalszemu uszkodzeniu czy rozdwajaniu się. Z kolei rezygnacja z wycinania skórek pozwala uniknąć ryzyka zakażeń czy pojawienia się obrzęków. Co więcej z uwagi na bardzo naturalny wygląd, tego rodzaju manicure klasyczny coraz częściej doceniany jest również przez mężczyzn.

Mimo iż manicure biologiczny jest zabiegiem bezinwazyjnym i całkowicie bezpiecznym istnieje kilka sytuacji, w których nie zaleca się jego wykonywania. Mowa tu przede wszystkim o osobach zmagających się z grzybicą, drożdżycą, stanami zapalnymi (w tym ropnymi), infekcjami czy stanami alergicznymi w obrębie dłoni i paznokci.


Książka o depresji - Depresja odpowiedzi na pytania

2 thoughts on “Manicure biologiczny – wszystko w temacie

  1. Manicure biologiczny jest świetną regeneracją! Polecam go każdemu 🙂 Sama zawsze po hybrydach robię m.b. i moje paznokcie są super odżywione 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *