Jakie są rzeczywiste efekty depilacji laserowej?

Depilacja laserowa uważana jest za najskuteczniejszą metodę pozbywania się niechcianego owłosienia. Zabiegi tego typu można wykonywać na dowolnej partii ciała, zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. W ogólnym założeniu już po kilku takich sesjach pacjent powinien cieszyć się zupełnie gładką skórą. Czy w rzeczywistości laser powoduje całkowite pozbycie się włosów?

Depilacja laserowa a kolor włosów

Należy mieć świadomość, że efekty depilacji laserowej w dużej mierze zależą od barwy włosów. Te najjaśniejsze mogą zostać niemal nietknięte, jeśli traktowane są laserem oddziałującym na melaninę. Skuteczny będzie przy nich jedynie ten działający na sztuczne barwniki.

Powtórzenie zabiegu

Powtarzanie zabiegów laserowych jest konieczne, ponieważ ich skuteczność zależy od tego, w jakiej fazie znajduje się włos poddawany promieniowaniu mającemu zaburzyć jego wzrost. Kilka odrębnych, rozłożonych w czasie sesji laserowych pozwala zadziałać destrukcyjnie na włosy w różnych etapach ich rozwoju, co zdecydowanie zwiększa szanse na ich usunięcie, bądź też zaburzenie ich wzrostu na dłuższy czas.

Całkowita skuteczność depilacji laserowej

Wbrew niektórym opiniom, laserowa depilacja  nie powoduje całkowitego zniszczenia włosów i nie może na zawsze zapobiec ich odrastaniu. Niemniej, prawidłowe i powtórzone wykonanie zabiegu laserowego rzeczywiście redukuje gęstość owłosienia i efekt ten utrzymuje się zwykle przez kilka lat po depilacji. Zupełny brak owłosienia po depilacji laserowej widoczny jest zwykle przez kilka pierwszych miesięcy po pierwszym zabiegu.


Książka o depresji - Depresja odpowiedzi na pytania

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *