Jak skutecznie oczyścić jelita?

Funkcją jelita grubego jest oczyszczanie organizmu. Występują w nim procesy, przez które skonsumowana żywność przekształcana jest na fekalia. Najważniejszą rolą jelita grubego jest odpowiednie formowanie kału, a także przyswajanie wody oraz mikroelementów.

Zdarza się jednak, że zaburzone zostaje działanie jelita grubego, co doprowadza do biegunek, zaparć. Należy wtedy skutecznie oczyścić jelita, które mają bardzo duże oddziaływanie na pracę naszego organizmu. Niewłaściwie funkcjonujące jelita wpływają na choroby innych narządów.

Jak skutecznie oczyścić jelita?

Jelita skutecznie można oczyścić wprowadzając w życie pięciodniową dietę płynną, która polega na piciu dużych ilości wody minimum 2-3 litry dziennie. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest dodanie do diety soku cytrynowego oraz soku z aloesu. Nie można pić wody z kranu, musi być przefiltrowana lub mineralna. Skuteczny napój oczyszczający i detoksykujący można przygotować robiąc samemu sok z marchwi, pomidorów, selera, kapusty i pietruszki. Oczywiście sok możemy również kupić w sklepie, musimy jednak zwrócić uwagę, czy nie są one dosładzane. Dobre kompendium wiedzy znajdziemy także na tej stronie.

Po pięciu dniach stosowania płynnej diety należy stopniowo wprowadzać warzywa. Przez następne 3-4 dni należy jeść surowe warzywa oraz owoce, można również rozdrabniać je blenderem. Najlepszym wyborem będą brokuły, marchewki, dynię, jabłka, banany, mango i grejpfruty.

Powinno się także pić dużo herbat ziołowych na jelita, dobrą opcją jest wprowadzenie również herbaty rumiankowej, która bardzo korzystnie oddziałuje na działanie systemu immunologicznego, a także oczyszczania jelit. Zioła można oczywiście miksować.

Z czego muszę zrezygnować, jak chcę skutecznie oczyścić jelita?

Na czas kuracji należy zrezygnować z picia kawy i alkoholu, jedzenia tłustych potraw, palenia papierosów, a także odmawianie sobie wszystkiego co nie jest naturalne, a także ekologiczne. Powinno się spożywać jogurty naturalne, w skład których wchodzą bakterie pozytywnie oddziałujące na układ trawienny.

Czego nie robić?

Najgorszym z możliwych pomysłów na poradzenie sobie z tym problemem jest głodówka. Jeżeli nie dostarczymy właściwej ilości ilości energii, a także składników pojawią się takie dolegliwości jak: bóle głowy, osłabienie, uczucie zmęczenia oraz rozdrażnienie.


Książka o depresji - Depresja odpowiedzi na pytania

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *