Jak dbać o tłustą skórę twarzy?

    Skóra tłusta może być utrapieniem, z którym każdy chce jak najszybciej się uporać. Nagromadzenie nadmiaru oleju na zewnętrznej warstwie skóry często prowadzi do tłuszczaków, zaskórników, pryszczy i innych podrażnień skóry.

   Ale jest jednak duża zaleta. Skóra tłusta zazwyczaj starzeje się wolniej i powoduje mniej zmarszczek niż sucha lub normalna skóra. Więc nie jest źle. Nadmiar sebum powstaje z gruczołów łojowych skóry powodujących zatykanie porów i powstawanie ropnych krost. Ci, którzy mają ten stan zazwyczaj mają błyszczącą skórę i zatkane pory.

   Skóra tłusta może być spowodowana genetyką, błędami dietetycznymi, zbyt dużym stresem lub zmianami hormonowymi w organizmie z powodu dojrzewania. Kobiety są bardziej podatne na tłustą skórę podczas cykli menstruacyjnych, ciąży lub menopauzy, gdy jednocześnie stosują pigułki antykoncepcyjne.

Oto najlepsze środki na tłustą skórę

   Wysoka zawartość witaminy A w białkach jajek może skutecznie wysuszyć tłustą skórę, a także zadziałać tonizująco. Wystarczy ubić białko z jajka na sztywną pianę i rozprowadzić je na skórze twarzy. Taką maseczkę pozostawić do wyschnięcia a następnie zmyć ciepłą wodą. Taki zabieg dobrze jest powtórzyć dwa razy w tygodniu. Można także do białka z jajka dodać sok z połowy cytryny, wymieszać i nałożyć na twarz, pozostawić na 15 minut a następnie spłukać ciepłą wodą. Spowoduje to naprężenie skóry i pozbycie się nadmiaru tłuszczu. Czy w maści na wypryski trądzikowe znajdziemy witaminę A?

    Jogurt zawiera kwas mlekowy, który pomaga delikatnie złuszczać skórę i wchłania nadmiar oleju z twarzy.  Można zastosować jedną łyżkę zwykłego jogurtu dokładnie rozprowadzić na twarzy i pozostawić na 15 minut. Następnie spłukać zimną wodą. Taki zabieg dobrze jest przeprowadzać raz dziennie.
Alternatywnie, można wymieszać jedną łyżkę jogurtu ekologicznego z drobno mieloną mąką owsianą. Następnie dodać jedną łyżeczkę ciepłego miodu. Taką mieszaninę nałożyć na twarzy. Zostawić ją na 10 do 15 minut, a następnie spłukać ciepłą wodą.

  Dobrze jest zastosować krem do cery trądzikowej Sevolium (dostępny w naszym sklepie internetowym), przeznaczony do każdego rodzaju skóry, więc do tłustej cery nadaje się idealnie. To serum wyleczy przyczyny powstawania tłustej skóry na twarzy i pozwoli jej powrócić do normalnego, zdrowego wyglądu. Stany zapalne oraz ewentualne wypryski ustąpią a naturalne wyciągi z roślin oraz zawarte w kremie pierwiastki spowodują długotrwały efekt dający zadowolenie z własnego wyglądu. Wystarczy nałożyć krem Sevolium dwa razy dziennie na skórę twarzy a po świeceniu się od nadmiernego tłuszczu nie będzie śladu.


Książka o depresji - Depresja odpowiedzi na pytania

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *