Dlaczego warto poddać się operacji stulejki?

Stulejka to często lekceważony problem zdrowotny mężczyzn. Może być on zarówno wrodzony jak i nabyty – często jako przyczynę powstawania stulejki u dorosłych podaje się brak właściwej higieny na co dzień. Co można zrobić, jeśli zauważy się problem z oddawaniem moczu lub dyskomfort podczas odbywania stosunku seksualnego?

Powody, dla których warto zdecydować się na operację stulejki są bardzo ważne. Takiemu leczeniu należy poddać się ze względu na możliwe powikłania zdrowotne. Dotyczą one nie tylko zakażeń układu moczowego spowodowanych rozwojem bakterii, ale również mniej widocznych schorzeń psychicznych. Brak komfortu podczas oddawania moczu oraz kontaktów seksualnych może skończyć się depresją oraz wahaniem nastrojów i wzrostem agresji u mężczyzny. Tymczasem operacja stulejki to obecnie zabieg wykonywany bardzo często przez doświadczonych specjalistów.

By w danym przypadku odpowiednie leczenie zostało szybko wdrożone wystarczy udać się na wizytę do lekarza pierwszego kontaktu. W przypadku standardowej operacji przeprowadzanej na Narodowy Fundusz Zdrowia konieczne jest skierowanie do specjalisty. Warto jednak pamiętać, że to oznacza nawet kilka tygodni oczekiwania na zabieg. Dlatego należy zgłosić się z problemem zanim nastąpią powikłania. Stany zapalne oraz zbliznowacenia mogą spowodować, że operacja będzie konieczna natychmiast, ponieważ po dłuższym okresie oczekiwania schorzenie może się zaostrzyć.

Rozwój bakterii w obrębie układu moczowego mężczyzny to najczęstsze schorzenie, które wymienia się przy okazji powikłań w przypadku stulejki. Nie wszystkie źródła wspominają jednak, że tego typu zakażenia mogą spowodować rozwój nowotworu nie tylko u mężczyzny, ale również u kobiety – jeśli jej partner nie chce zdecydować się na leczenie stulejki.

Na operację stulejki warto zdecydować się przede wszystkim dlatego, że sam zabieg trwa tylko pół godziny i jeśli nie będzie żadnych powikłań, pacjent może udać się do domu. Powikłania w wyniku przeprowadzenia samej operacji zdarzają się niezwykle rzadko, jednak warto sprawdzić doświadczenie lekarza, który będzie dokonywał operacji. Taki zabieg może obecnie przeprowadzić zarówno urolog, chirurg plastyczny jak i chirurg ogólny. Istotne jest jednak to, by był to specjalista z dużym doświadczeniem. Choć tego typu operacja uważana jest za prostą, to jednak niezbyt dokładne jej przeprowadzenie może skutkować między innymi koniecznością kolejnego zabiegu za jakiś czas. Jeśli poszerzenie ujścia napletka będzie zbyt małe, stulejka może powrócić, ponieważ często zdarzają się zabliźnienia po operacji, które mogą powodować ponowne zwężenie.

Zobacz również: Urolog Gdańsk – Lifemedica

Przed przeprowadzeniem operacji konieczne jest przeprowadzenie wielu badań, które mają za zadanie ocenić, czy pacjent rzeczywiście może poddać się operacji w określonym czasie. Podstawowym badaniem jest analiza krwi. By wykonać operację trzeba wyleczyć również stany zapalne, do których mogło dojść wskutek zbyt długiego czekania. Podczas badania krwi można ocenić również, czy w organizmie nie znajdują się inne stany zapalne, które mogłyby być powodem komplikacji po zabiegu.


Książka o depresji - Depresja odpowiedzi na pytania

One thought on “Dlaczego warto poddać się operacji stulejki?

  1. Tylko nie dajcie się namówić na operację u chirurga plastycznego. Zabieg stulejki może przeprowadzić każdy chirurg, a nawet większość dermatologów czy wenerologów. To bardzo proste i nie wymaga kosmetycznych umiejętności. Zwłaszcza, że szybko dochodzi się po nim do siebie i można wrócić do codziennych aktywności, a także tych najbardziej ulubionych…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *