Rumieńce na twarzy – jak skutecznie się ich pozbyć?

Rumieńce kiedyś były uważane za oznakę zdrowia i witalności, dziś natomiast stanowią nieestetyczny i wstydliwy problem skórny. Najczęściej pojawiają się w sytuacjach emocjonalnych lub stresowych i są szczególnie widoczne u osób z cerą jasną i naczynkową. Rumieńce na twarzy spowodowane są przez rozszerzenie powierzchownych naczyń krwionośnych skóry, dlatego często towarzyszy im uczucie gorąca lub pieczenia. Z tego powodu ukrycie ich pod makijażem tylko częściowo pomoże je zakamuflować, a całkowite usunięcie jest możliwe tylko poprzez zastosowanie odpowiednich technik kosmetologicznych.

Medycyna estetyczna – najlepszy sposób na rumieńce

Rumień twarzy

Rumień na twarzy.

W dzisiejszych czasach medycyna estetyczna daje nam możliwość profesjonalnej walki z niechcianymi zaczerwienieniami, ponieważ działa na przyczynę problemu. Istnieje cała gama nieinwazyjnych, w pełni specjalistycznych i bezpiecznych zabiegów, które z łatwością zniwelują nieestetyczne rumieńce (o nich więcej tutaj: http://drmalek.pl/arts/redukcja-rumienca-na-twarzy-za-pomoca-lasera/).

Najskuteczniejszymi metodami pozwalającymi całkowicie usunąć rumieniec na twarzy są:

  • Harmony XL PRO Dye-VL
  • Laser QuadroStar Pro Yellow
  • Zabieg głowicą Hot-Cold
  • Ultradźwięki

Czytaj więcej na temat rumieńca na twarzy: https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/rumience-na-twarzy/

Harmony XL PRO Dye-VL niezawodną bronią na rumieńce na twarzy

Zabieg ten jest jednym z najczęściej stosowanych przy tego typu niedoskonałościach skóry, szczególnie dotyczących dużych powierzchni. Polega on na użyciu lasera Harmony XLPRO Dye-VL, który za pomocą wąskopasmowego pulsacyjnego światła powoduje zarówno obkurczenie jak i wzmocnienie naczynek, co zapobiega ponownemu powstawaniu zaczerwienień. Technika ta jest bardzo popularna i bezpieczna, a dzięki jej zastosowaniu rumieniec na twarzy z pewnością nie będzie już problemem.

Zabieg Laserem QuadroStar Pro Yellow na rumieńce na policzkach

Do rozszerzania i pękania naczynek szczególnie często dochodzi na policzkach, a doskonałym sposobem na poradzenie sobie z tymi zaczerwienieniami jest Laser QuadroStar Pro Yellow. Uderza on w samą przyczynę ich powstawania, powodując obkurczenie porozszerzanych naczynek oraz zamknięcie tych już pękniętych.

Zabieg ten nie oddziałuje negatywnie na otaczające tkanki, lecz działa tylko na same rumieńce.

Głowica Hot-Cold doskonale poradzi sobie z rumieńcem na twarzy

Zastosowanie głowicy Hot-Cold jest jednym z ulubionych zabiegów zarówno przez specjalistów, jak i klientów. Zasadą jego działania jest poddanie niepokornych naczynek swoistej gimnastyce na przemian ciepłą i zimną temperaturą. Dzięki temu naczynka stają się mniej kruche, są bardziej elastyczne i mają mniejszą tendencję do pękania co powoduje, że rumieńce nie tylko znikają, ale też nie pojawiają się ponownie.

Ultradźwięki pokonają rumieńce

Zabieg za pomocą głowicy ultradźwiękowej poprzedzony jest aplikacją na skórę specjalnego serum, które ułatwia działanie fal ultradźwiękowych na naczynka i poprawia skuteczność metody. Cała procedura sprawia, że rumieńce na policzkach znikają, a sama skóra staje się gładka i elastyczna dzięki wchłanianiu aktywnych składników serum.


Książka o depresji - Depresja odpowiedzi na pytania

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *