Nadpotliwość – wstydliwy problem

Pocenie się to jeden z najważniejszych mechanizmów termoregulacji człowieka. Zapobiega nadmiernemu przegrzewaniu się organizmu i pomaga w utrzymaniu stałej ciepłoty ciała. Kiedy jednak wydzielanie potu jest zbyt intensywne staje się ono problemem. Nadpotliwość to wstydliwa kwestia, z którą zmaga się coraz więcej osób. Nadmierne wydzielanie potu przez nasz organizm może trwać nawet całe życie. Jeśli nadpotliwość dotyka konkretnej części ciała nazywa się ją potliwością miejscową, najczęściej dotyczy pach, dłoni, głowy czy twarzy. Z nadpotliwością można radzić sobie na różne sposoby, jednak wszystkie środki dostępne w aptekach czy drogeriach mają jedynie działanie objawowe. Jeśli doraźne środki nie przynoszą wyraźnej poprawy warto zapoznać się z nieco bardziej inwazyjnymi, ale i skuteczniejszymi, metodami. Aktualnie najskuteczniejszą bronią w walce z nadmierną potliwością jest wstrzykiwanie toksyny botulinowej w miejsca dotknięte problemem. Botoks będzie zatem odpowiednim wyborem leczenia nadpotliwości.

Nadpotliwość dłoni

Nadpotliwość pod pachamiWskazaniem do zastosowania botoksu na nadpotliwość jest pocenie się w stopniu, który utrudnia codzienne funkcjonowanie pacjenta. Objawy nadpotliwości dłoni mogą być wstydliwym problemem w kontaktach z innymi osobami, przysparzać wstydu i obniżać pewność siebie. Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja z lekarzem specjalistą (dermatologiem), który wprowadzi nas w szczegóły zabiegu i przeprowadzi stosowny wywiad. Sam zabieg polega na wstrzyknięiu botoksu w małych dawkach w okolice dłoni. Podana toksyna blokuje na pewien czas działanie gruczołów potowych. Wstrzykiwanie botoksu w dłonie trwa od kilku do kilkunastu minut, a efekty obserwuje się już po zaledwie kliku dniach.

Bezpośrednio po zabiegu u pacjenta mogą wystąpić niewielki siniaki i rany po nakłuciach igłą. W miejscu nakłuć mogą pojawić się małe obrzęki i zaczerwienienia. Wszystkie te objawy powinny ustąpić w ciągu kilku dni po wykonanym zabiegu.

Zaleca się, aby do kliku dni po zabiegu pacjent nie forsował się fizycznie, unikać sauny oraz ekspozycji na światło słoneczne.

Wykorzystanie działania botoksu na nadpotliwość dłoni przyniesie poprawę samopoczucia i wzrost pewności siebie. Dodatkowo przynosi natychmiastowy efekt, przy stosunkowo małej inwazyjności zabiegu.

Dowiedz się więcej – http://drkozicka.pl/arts/patologiczna-nadpotliwosc-czola-i-dloni-moze-byc-skutecznie-leczona/

Nadpotliwość czoła

Wskazaniem do zastosowania botoksu na nadpotliwość jest pocenie się w stopniu, który utrudnia codzienne funkcjonowanie pacjenta. Objawy nadpotliwości czoła mogą przejawiać się względami estetycznymi, które powodują u osób dotkniętych problemem brak pewności siebie i poczucie wstydu. Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja z lekarzem specjalistą (dermatologiem), który wprowadzi nas w szczegóły zabiegu i przeprowadzi stosowny wywiad. Sam zabieg polega na wstrzyknięiu botoksu w małych dawkach w okolice czoła. Podana toksyna blokuje na pewien czas działanie gruczołów potowych. Wstrzykiwanie botoksu trwa od kilku do kilkunastu minut, a efekty obserwuje się już po zaledwie kliku dniach.

Bezpośrednio po zabiegu u pacjenta mogą wystąpić niewielki siniaki i rany po nakłuciach igłą. W miejscu nakłuć mogą pojawić się małe obrzęki i zaczerwienienia. Wszystkie te objawy powinny ustąpić w ciągu kilku dni po wykonanym zabiegu.

Zaleca się, aby do kliku dni po zabiegu pacjent nie forsował się fizycznie, unikać sauny oraz ekspozycji na światło słoneczne.

Wykorzystanie działania botoksu na nadpotliwość czoła to, poza likwidacją nadmiernej ilości potu, poprawa samopoczucia i wzrost pewności siebie. Dodatkowo przynosi natychmiastowy efekt, przy stosunkowo małej inwazyjności zabiegu.


Książka o depresji - Depresja odpowiedzi na pytania

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *