Laser sposobem na wrastające włosy

Wrastające włoski mogą pojawić się w dowolnym miejscu na ciele, szczególnie tam, gdzie skóra poddawana jest depilacji lub goleniu, czyli na nogach, twarzy, pod pachami lub w okolicach bikini.  W miejscu, gdzie występują wrastające włosy formuje się grudka, guzek na skórze, który z czasem przybiera formę wyprysku, staje się drażliwy i wypełniony ropą.  Najczęstszą przyczyną wrastających włosów jest niewłaściwa technika golenia, przycinanie włosów zbyt blisko skóry.

 

Podrażnienia po goleniu powodują, że część włosów zamiast wyrastać ze skóry podwija się i wrasta pod nią.  Kiedy tak się dzieje, ciało reaguje na włosy jak na ciało obce, powodując stan zapalny, który jest typowym objawem wrastającego włosa. Woskowanie i depilacja również często powoduje wrastanie włosków. Włos nie mogąc wydostać się spod skóry i rosnąc pod nią daje nam typowe objawy podrażnienia po depilacji.  Można zmniejszyć nasilenie występowania tego problemu wykonując regularnie peeling. Dzięki temu skóra stanie się bardziej miękka i delikatna, a wrastające włoski na nogach będą miały możliwość swobodnego przedostania się przez nią. Aby uniknąć wrastania włosków, należy usuwać je najrzadziej jak to tylko możliwe, a przy goleniu starać się nie odciskać ostrza do skóry.

Problem jakim są wrastające włosy po depilacji możemy wyeliminować na stałe poddając się depilacji laserem.  Depilacja laserowa to innowacyjna technologia wykorzystująca nowoczesne urządzenia laserowe do przesyłania wysoko skoncentrowanego światła do skóry, które trwale niszczy strukturę włosa. Jest to bardzo szybka i praktycznie bezbolesna. Nawet jeśli włosy są uwięzione pod skórą, wiązka lasera z łatwością do nich dotrze, zniszczy włosy, sprawi, że będzie je łatwiej usunąć i na zawsze pozwoli pozbyć się podrażnień, a nawet infekcji. Wiele kobiet wybiera tę procedurę tę procedurę, aby uzyskać gładkie nogi i linię bikini. Jeśli mamy jakiekolwiek obawy dotyczące depilacji, powinniśmy skontaktować się z wyspecjalizowanym i renomowanym gabinetem, w którym wykonywane zabiegi są bezpieczne, w którym również uzyskamy wszelkie informacje i niezbędne porady.

 


Książka o depresji - Depresja odpowiedzi na pytania

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *