Implanty zębowe – co należy o nich wiedzieć?

Implanty zębowe są sztucznymi korzeniami zębowymi. Jest to rozwiązanie dobre w szczególności dla osób, które utraciły swoje naturalne uzębienie oraz chcą odzyskać zdrowie i ładny wygląd jamy ustnej.

Implanty zębowe są bardzo odporne na ścieranie się i świetnie wrastają się w naturalną kość zębową pod powierzchnią dziąseł. Wszystko to decyduje o tym, że implanty z powodzeniem mogą zastąpić ubytek zębowy i niemal na równi z naturalnym zębem – spełniać jego funkcję. Przed zdecydowaniem się na zabieg warto dowiedzieć się ile kosztuje implant zęba oraz jakie są rodzaje implantów.

Jaka jest cena implantu?

Cena implantu zależy bowiem od kilku czynników. Implanty zębów nie należą do najtańszych rozwiązań, lecz efekty są według opinii pacjentów – bardzo zadowalające. Implant zęba  to bowiem inwestycja na lata!

Zachęcamy także do sprawdzenia strony K2Dental implanty Gdańsk

Rodzaje implantów zębowych

Istnieją różne rodzaje implantów zębowych, wyróżniamy:

  • implanty tytanowe – sztuczne korzenie zębowe wykonane z tytanu. Zalety jakie posiada tytanowy implant zębowy to trwałość oraz niezliczone ilości pozytywnych opinii osób, które zdecydowały się na ten właśnie zabieg. Tytan jest niezwykle odporny na uszkodzenia co czyni wykonany z niego implant, praktycznie niezniszczalnym. Minusem takiego rozwiązania jest niewątpliwie jego kolor i to, że niekiedy pacjent może doświadczyć obniżenia linii dziąseł i odsłonięcia tytanowego korzenia. Tytanowe implanty są stosowane od lat ’60 ubiegłego wieku.
  • implanty cyrkonowe – to rozwiązanie jest ostatnio coraz bardziej popularne. Implanty cyrkonowe, inaczej zwane ceramicznymi – są wykonane z materiału do złudzenia przypominającego naturalne zęby. Nie należy się więc obawiać ich odsłonięcia. Ceramiczne implanty są równie odporne na uszkodzenia jak i ścieranie. Dodatkowo implanty cyrkonowe mają dużą bio zgodność z naturalną kością w dziąśle.

Cena implantu ? ile kosztuje implant zęba?

Cena implantu jest zależna od wielu czynników. Między innymi od tego z jakiego materiału dany produkt jest wykonany oraz od tego gdzie zabieg jest wykonywany. Wiele osób decyduje się na wyjazd za granicę, do krajów gdzie taki zabieg jest po prostu tańszy.

W Polsce cena implantu zaczyna się od około 3000 zł, ale wszystko zależy od stopnia trudności zabiegu oraz ilości implantów, które chcemy wszczepić. Należy przyznać, że zabieg ten jest jednym z najdroższych w medycynie stomatologicznej, jednak jest to inwestycja na lata, która przywraca naturalny i zdrowy wygląd naszego uzębienia.

Implanty zębów – rodzaje koron

Korony w implantach zębowych mogą być:

  • metalowe,
  • ceramiczne,
  • akrylowe,
  • porcelanowe.

Implant zębowy – jak wygląda zabieg?

Zabieg wszczepiania implantu trwa od 30 minut do 2 godzin. Jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym lub narkozie. Po zabiegu nie zaleca się jedzenia ciepłych posiłków przez okres kilku dni – zaleca się również nie uprawianie sportu przez jakiś czas.

Dobrze jest poszukać stomatologa – implantologa, który ma na koncie wiele wykonanych zabiegów jak również sporo pozytywnych opinii. Czasami jednak gdy zależy nam na niższej cenie warto poszukać w internecie lub zapytać znajomych, którzy taki zabieg mają już za sobą.

Implant zęba – podsumowanie

Posiadając już pewną wiedzę o implantach zębowych, należy wybrać się do stomatologa w celu konsultacji oraz skierowania na badanie pantomografowe. Lekarz doradzi nam jakie implanty najlepiej zastosować w naszym przypadku oraz powie, czy zabieg ten jest polecany w naszej sytuacji.


Książka o depresji - Depresja odpowiedzi na pytania

5 thoughts on “Implanty zębowe – co należy o nich wiedzieć?

  1. Najgorsze po zabiegu bylo wlasnie to nie jedzenie niczego cieplego, ile mozna zyc na kanapkach 🙂 No ale co do wykonania nie mam sie do czego przyczepic, implant zębowy elegancki i sprawuje sie super

  2. A ile czasu mniej wiecej trzyma taki implant zęba? Czy trzeba wstawiać potem nowy czy da sie cos zrobic ze starym?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *